Herkese merhaba,

Bu blogun amacı benim gibi bir şekilde Amerika’ya gitmeye çalışan insanlar için bir yol haritası yaratmak. Neyi, ne şekilde, nerede, ne zaman yapması gerektiğini göstermek ve bu yol süresince yaşanabilecek sıkıntılar hakkında bilgi verip olası çözümleri göstermektir. Blog genel olarak kendi araştırmalarım sonucunda bulduğum sonuçları göstermekte ve bu sonuçlara göre yapılması gerekenleri ya da daha doğru bir deyişle yaptığım şeyleri göz önüne alarak hazırlanmakta.

Yazdığım şeyleri kesin doğru gözüyle görmektense yapılması daha mantıklı olan şeyler olarak düşünüp siz de yapacağınız şeyleri bu düşünceye göre şekillendirirseniz herhangi bir sorun yaşanmayacağına inanıyorum.

Siz de benim gibi green card süresi ve sonrasında internetteki bilgi kirliliği yüzünden aslında doğru olan şeylere inanmakta zorluk çekerek değerli zamanınızı doğru bildiğinizin şeyin doğru olup olmadığına emin olmaya çalışarak harcadıysanız eğer bu site size yardımcı olacaktır.

Green card ile ilgili bir çok websitesi sadece bir kaç dakika süren ilk başvuru aşamasında bile yüksek fiyatlar isteyebilmekteler. Bu tamamen başvurmayı düşünen insanların yol yordam bilmemesinden kaynaklı kendince akıllı olan firmaların para kazanmak için ellerinden gelen her yöntemi kullanmasından kaynaklanmaktadır. Siz, sizin zaaflarınızdan, ihtiyaçlarınızdan para kazanmak için uğraşan firmalara para kazandırmaktansa kendiniz biraz fazla araştırma yaparak sorunsuzca green card sürecini atlatabilirsiniz.

Eğitim konusunda ise kendi adıma konuşmak gerekirse henüz yeterli bilgiye erişmiş durumda olduğumu düşünmüyorum fakat gün geçtikçe daha fazla şey öğrenmek için çabaladığım ve sizlere yardım etmeyi düşünürken kendi hayatıma yardım ettiğim düşünülürse, herhangi bir sorunuz olduğunda elimden gelen yardımı esirgemeyeceğime emin olabilirsiniz.

Öğrenci olduğum için ve boş kalan vakitlerimde siteyle ilgilenmeye çalıştığım için sorunuza hemen yanıt alamayabilirsiniz ama en kısa sürede alacağınıza emin olabilirsiniz.

Herhangi bir gelir olmadan bu siteyi yürütmeye çalıştığım için farkındalık yaratmak, sitenin gelişmesine katkı sağlamak ya da yardımcı olmak isterseniz iletişim formundan aklınızda geçenleri rahatlıkla söyleyebilirsiniz. Bunun haricinde eğer maddi olarak destek sağlamak isterseniz sitenin herhangi bir sayfasında bulunan Paypal “Katkıda Bulun” butonunu kullanabilirsiniz.

Umarım bu sitede bulunan bilgiler hayallerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olur.

Volkan Vardar